19 Haziran 2016 Pazar

AliExpress Alışverişim III
AliExpress alışverişimleri bloga eklemeden önce baya biriktirmişim. Baya geciken bir yazı oldu ama videoyu da yazıyı da tamamladım sonunda, buyrun :).

Videoyu şu linkten izleyebilirsiniz : https://www.youtube.com/watch?v=SUMMjdNWPiU
Biraz uzun olduğunun farkındayım, sıkılmazsınız umarım :).

Stamplar

Günlük ve anı defterlerim için minik mühürler kullanmaya bayılıyorum. Aşağıdaki seti de kahve fincanı, SALE poşeti ve BOOK yazan kitap şekli için aldım. Kitaplı bir mühür istiyordum, elimdeki hiçbir setin arasında yoktu ama amacıma bu setle de ulaşamadım maalesef.  (3.75 USD)
İlk açtığımda fark etmedim ama kullanınca anladım ki mühürü ters yapmışlar ☺.


Ben takmış, "Bu mühür ters" diye gezinirken, instagramda piinart derdime derman oldu. Mühür ters değilmiş de ben ters basıyormuşum :D :)). Ben bazen bir şeye böyle takıyorum, bunu z düzleminde ters yaptılar diye taktım da durdum :)).

Gayet düz işteMinik mühürleri kullanmak kolay ve pratik ama benim favorim Clear Stamp diye geçen akrilik mühürler. Hem desen olarak çok daha çeşitli, hem de istediğiniz düzende dizip kullanma olanağı sağlıyor.

Bu iki seti daha eski alışverişlerimde almıştım :
Link 1  —- 1.67 USD
Link 2  —- 2.06 USDBu mühürlerin varlığından yabancı youtuberlar sayesinde haberdar olmuştum. AliExpress’te çok az satıcıda vardı, fiyatları da pahalı kalıyordu. Ama şimdi çok farklı desenlerde mühürler birçok satıcının dükkanına eklenmiş, uygun fiyatlı çok güzel setler var. Wishlistimde birçok çeşidi duruyor, alışveriş yaptıkça göz atıp hangisini alacağıma karar veriyorum ☺. 

Son alışverişimde de tatil yaklaştığı için seyahat temalı setlerden satın aldım.
Finders Keepers - 1.86 USD
Link 


Uçaklı - 2.43 USD


StickerlarBu karakterli harf stickerlarına bayıldım. Kalitesi de güzeldi, birkaç paket daha alacağım. (1.32 USD)

Şurada farklı çeşitleri de var: LinkBu gözlüklü tavşanın adı ne bilmiyorum ama ona ve Molang’a bayılıyorum. Çok eğlenceli sticker setleri var. Daha önce birer paket almıştım (önceki AliExpress alışverişi yazımdan bakabilirsiniz), farklı çizimlerde setleri de var, şimdi de onlardan aldım.Bu setteki arabalı stickera çok gülüyorum.
Tavşan 1 (1.47 USD) - LinkTavşan 2
Hatta hızımı alamayıp iki farklı satıcıdan bu aynı sticker setini almışım ☺ (1.06 USD)


Molang 1 (1.24 USD) -- LinkMolang 2 (0.80 USD) -- Link

Molang 3 Bunda da yukarıdaki ile aynı çizimler var ama pakette farklı olarak 4 sayfa sticker daha mevcut. Toplam 10 sayfa. -- Link

Kızlı Günlük Stickerlar
Bu tip çok fazla sticker var AliExpress’te ama ben genelde çoğunun tipini beğenmiyorum. Bu kız ise sevimli göründü ☺ (1.51 USD)Bu set de aynı şekilde bana sevimli geldi, kız ve çocuğun tipleri çok komik ☺Sadece minik stickerlı sayfada sorun var, kesimini yanlış yapmışlar, stickerlar ortadan ikiye bölünmüş. Oysaki bu sayfadaki kahveli stickerlara çok sevinmiştim.

Yine de kullanıyorum ama biraz uğraştırıyor. Makasla doğru yerden kesip dört parçayı bir arada çıkarmak mümkün. (1.09 USD)
Çöp adam sticker seti
Link 
başka satıcılarda da var aynı stickerlar belki onlarınki düzgündür:

Bu setleri de yine tipleri çok komik olduğu için aldım. Sanırım sticker alırken motivasyoum bu, komik ya da sevimli görünmesi.Dört farklı ambalajda farklı sticker setleri var. Ürün sayfasındaki fotoğraflardan stickerlara baktım, iki setinkini daha çok beğendiğim için bunları aldım. Mavi ve pembe ambalajlı olanlar (pink ve blue seçenekleri).

Bu stickerları aldığımda çok da emin değildim ama paket henüz elime ulaşmamışken Manekineko aynı setleri bana tavsiye etti. O kullanmaya başlamış ve çok sevmiş, ondan da duyunca daha da bir heyecanla beklemeye başladım.

Gerçekten çok kullanışlı, 1doları fazlasıyla hak eden bir ürün. Benim tek sorunum minik stickerların böyle tek tek poşet gibi bir ambalajda olması. Böyle olunca arasından istediğimi bulmaya üşeniyorum, yaprak yaprak olsa içinden beğenip seçmek daha kolay.Bahar konseptli bu kızlı stickerları da önceki alışverişlerimden birinde almıştım ve çok severek kullanıyorum. (1.46 USD)

Farklı desenlerde olanına rastlayınca onu da aldım hemen. Ama bu seferkinin renkleri bana biraz soluk geldi.

BantlarFotoğraf Makinesi desenli bant
Eksikliğini hissettiğim bir desendi bu ☺. Makineleri tek tek kesip sticker gibi de kullanıyorum.

8li Bant Seti - $6.33
Alırken bantların desenlerini çok beğenmediğim için biraz kararsız kalmıştım ama kullandıkça çok sevdim. Kalitesi çok güzel, kağıt bant, çok güzel yapışıyor ama kağıttan da kolayca çıkıyor. Açık renk olanlar biraz transparan.Posta temalı bantlar
Bu üç bantı tabi ki PostCrossing için aldım ☺. Üçü de farklı satıcılardan.

Pul desenli bant - $1.10
Pullar biraz uydurma ama desenleri ve görünüşü çok güzel. Tek tek kesip kullanmak için de uygun.

Posta mührü desenli bant - $2.26
Buna bayıldım, biraz geniş ama çok güzel. Üzerinde Türkçe damga da var ☺

Zarf desenli bant - $1.89
Geniş bir bant, 30mm. Desenleri biraz acemice ama ben seviyorum, bant da kaliteli.

Aynı satıcıda daha güzel bir bant da var, daha pahalı ($2.19 ☺) ama deseni çok daha güzel.

Ananas desenli bant - 1.89 USD
Geçen yaz her yer flamingo ile doldu taştı, bu yazın deseni de ananas. Bu bantı yukarıdaki zarf desenli ile aynı satıcıdan aldım, satıcıdan da ürünlerinden de memnunum.AliExpress’te ananas desenli çok fazla bant var, ama hepsinin çizimleri aynı değil. Fotoğraflarında bile çok bozuk desenler gördüğüm oldu, bu içlerinde bulabildiklerimin en iyilerinden. Bir de AliExpress’te gold bir şey gördüğüm zaman iki kere düşünüyorum, çünkü pırıltılar biraz sıkıntılı. Özellikle gold çok çiğ ve bayağı durabilen bir renk, e abartılı çiğ renklerde de Çin pazarının üzerine yok sonuçta ☺. Bu bantı sevdim, desenleri gayet güzel ama tüm renklerini alacak kadar da bayılmadım ☺.
Bu iki bantı aldığım satıcının diğer ürünlerine de göz atın, gönderim için ücret alıyor ama gerçekten güzel desenlerde bantlar satıyor.
Aşağıda bahsedeceğim ürünlerin hepsini House of Novelty isimli satıcıdan aldım. Dükkanına bir göz atın, çok güzel ürünler satıyor. Fiyatları da uygun. Benim verdiğim tüm siparişler güzelce paketlenmiş biçimde AliExpress şartlarına göre oldukça hızlı geldi.

Bu dükkandan aldığım tüm bantlar aynı seriden, kutu içinde gelen çizim stilleri birbirine benzeyen bantlar. Oldukça kaliteliler, fiyatları da çok uygun, ben hepsini çok sevdim.

Flamingolu bant - 0.97 USD
Havuçlu bant - 0.97 USD


Maymunlu ikili set - 1.28 USDÇiçekli kalın bant - 2.19 USD
Bu banta bayıldım. Deseni çok çok güzel, tam bahar.

Sakura desenli bant - 0.97 USD
Yukarıdaki bantı görünce bunun pabucunu biraz dama attım :).Valiz çizimli bant - 0.97
Bu bantın üzerindeki valiz çizimleri tek tek kesip yapıştırmak için de çok uygun.

Kuşlu Bant - 0.97 USD

Yine House of Novelty’den bu çok sık kullandığım ataçlardan da aldım. Bu ataçları özellikle Traveler’s Notebook ile kullananları çok görüyordum, farklı renklerde olması çok hoşuma gitti. Üç farklı boyutta ve farklı renklerde ataçlar var, çok hafif ve kaliteliler. Özellikle boyaları çok güzel, renkleri çiğ ya da kötü değil.

Ve gelelim asıl konuya :). Amacım en merak edileni en sona saklamak değildi, bahsettiğim ürünler arasında elime en son ulaşan bunlar oldu :). Instagrama eklediğim ve çok sorulan alışverişime geldi sıra.Hepsi House of Novelty’den, hepsini tek siparişte topladım, beklediğimden daha kısa sürede (1 ay olmamıştı) ufak bir kolide geldi hepsi.

Karpuzlu çanta - 2.57 USD
Çanta da beklediğimden kaliteli çıktı. Deseni de güzel. Aslında tatilde kozmetik ve plaj ıvır zıvırlarını doldurmak için almıştım ama şimdiden bantlarım ve mühürlerim içine yerleşti bile. Bir tane daha alacağım :)

Makaron desenli kalemkutu - 1.96 USD


Tek ve en beğenmediğim ürün. Gerçekten çok kötü. Materyali çok berbat değil ama baskısı rezalet. Sakın almayın :), başka satıcılarda rastlarsanız da dikkat edin.
LinkMakas - 1.35 USD
Bu sevimli makasa bayıldım. Ben sevimliliği için almıştım ama kötü de kesmiyor.Karpuzlu Not Kağıtları - 0.70 USD
Bunlar post-it gibi yapışkanlı not kağıtları. Güzelce yapışıyor ama benim için çok da önemli değil çünkü ben not kağıdı olarak kullanmak için almadım :). Arkasına pritt sürüp günlüklerime yapıştırıyorum, desenli kağıt yerine kullanıyorum yani.

Penguenli sevimli anahtarlık kalem - 2.26 USD
Bu tatlı şeyi görünce çok sevdim. Minicik bir anahtarlık, alt kısmı açılıyor ve bir kalem çıkıyor.Fil silgi - 2.26 USD
Bunu videoda unutmuşum sanırım :).  Ortasındaki ve hortumunun ucundaki kalpler çıkıyor, çok sevimli.

Bantlar

Bu alışverişimde aldığım bantlardan da yukarıda bahsetmiştim, yukarıda detayları var. 

Çiçek desenli 45’li sticker seti
Ben bu stickerları defterlerimde kullanıyorum ama her yere yapıştırılabilir. Kavanozların üzerinde bile çok güzel duruyor.


Kalemler

Mickey-Totoro şekilli kalemler - 2.80 USD
İnce uçlu jel kalemler, hepsi siyah yazıyor. Normal AliExpress kalemi yazısı, bir farklılık yok :). Kalemlerin şekillerini çok sevdim, yazımında da sıkıntı yok, yani çok memnunum :).
8’li kalem seti - 3.71 USD
Bu kalem seti aslında altılı :). İkişer kalemden ikişer tane var setin içinde. Hepsi siyah yazıyor, desenleri çok tatlı. Tek sıkıntı üzerinde muz, çilek, limon gibi farklı çizimler var ama bütün kalemlerin üzerinde Watermelon yazıyor :)).
Ürünler fazlalaşınca video da uzun sürüyor, yazıyı düzenlemek de vakit alıyor :). Bundan sonra bu kadar biriktirmemeye çalışacağım :).

Arayı açmadan sonraki AliExpress yazısına başlayayım en iyisi :)

Hoşçakalın!

Bu yazı bağlantılı içerik içerir. Posttaki linkler üzerinden alışveriş yaparak bloguma katkıda bulunabilirsiniz. 
Tüm fotoğraflar bana aittir. İzinsiz kullanmayın lütfen.735, 358, 563

4 yorum:

 1. çok güzel fikirler vermişsin bayıldım ben de edineceğim bunlardan :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzeller, hepsini güle güle kullan ^^ Çiçekli bant ve kuşlu bantı çok sevdim, wish listime ekledim :))
  Birde şu sticker stamplardan alacağım ama henüz yeni bir alışveriş yaptım, biraz para biriktirmem lazım :D
  Bu arada Aliexpress'de çok şirin kullanışlı şeyler keşfettim, 15 gün içinde gelecekler, paylaşmak için sabırsızlanıyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkürler.
   Ay benim de tatil zamanı bişey almamam gerekiyor. Wishlistim aldı yürüdü zaten, aliexpressi açmıyorum bile almıyım diye :)).

   Sil