13 Temmuz 2015 Pazartesi

Stabilo :)

735

Stabilo çılgınlığına kapılmayan yok sanırım :). Esrarengiz Bahçe boyamak için kullanmasam da, beni Stabilo’ya çeken şey renk skalası, her tonda kalemim olmasını çok seviyorum. Kalın uçlu keçeli kalem gibi olanları da kullanıyorum, Point 88’leri de.

Şimdiye kadar hiç set olarak almadım,Türkiye’de set fiyatları pahalı geliyor bana. Amazon’dan 20’lik veya 25’lik set alınca çok ucuza geliyor aslında, en son dolar kurunu 2,7 olarak hesapladığımda kargo dahil fiyatıyla bir kalem 2-2,5 TL’ye geliyordu. Ama ben Stabilo’larımı kırtasiyeye gittikçe tek tek almayı daha çok seviyorum. Gittikçe D&R’larda, Eminönü’nde, Sirkeci’de bende olmayan renklerden 1-2 tane alıp çıkıyorum, böylesi beni daha mutlu ediyor :).

En son Eminönü’ne gittiğimde ise kafam karıştı, hangi kalem bende var hatırlayamadım ve kalem almadan çıktım. Eve gelince tüm Stabilo’larımın fotoğrafını çektim, telefonuma kaydettim. Bir dahaki Stabilo alımımda açıp bakarak ona göre renk seçecektim. Ama teoride çok mantıklı olan bu fikrim pratikte tabi ki işe yaramadı :).

D&R’a gittiğimde hemen telefonumu açıp Stabilolarımın fotoğrafına baktım, ama birbirine yakın tonları anlamak çok zor oldu. Fotoğrafta renkleri biraz farklı görünüyor, o muydu bu muydu diye ayırt etmeye çalışırken biraz geç de olsa kalemlerin üzerindeki renk kodunun farkına vardım :).  Kalemlerin arkasında Art. No. yazısının hemen yanında bir numara var, mesela ince uçlu Point 88’lerde bu numara 88/.. (Art. No. 88/46) gibi bir şey oluyor. İlk numara olan 88 kalemin ucu ile ilgili, ikinci numara da renk kodu. Artık tüm kalemlerimin renk kodlarını ajandama yazarak daha kesin sonuç elde edeceğim :).

9763 yorum:

 1. Merhaba �� blogunuzu tesadüfen buldum ve cok beğendim �� �� sirkecinin neresinden aldınız acaba stabilo kalemleri malum her öğrencinin gözdesi ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :)

   Sirkecideki kırtasiyelerin olduğu yokuşu tırmanırken sonunda bir kırtasiye var. Hakikat diyesim geliyor ismine ama değil galiba :/. Tam böyle köşe dükkan kalıyor, büyük baya, çizim ekipmanları da satıyorlar.
   Orada oldukça ucuz Stabilo ve Sharpie'ler :).

   Sil
 2. You could be qualified to get a $1,000 Amazon Gift Card.

  YanıtlaSil