15 Aralık 2017 Cuma

Mrs. Potts & Chip


Bu sıralar ahalice Disney ürünlerine sardık sanırım :). Primark ve Disney Store alışveriş tavsiyelerimi yazacağım ama öncesinde DM'de sıkça konuştuğumuz bir konuyu toparlayalım :). Mrs. Potts ve Chip seti, hangisi nerede, ne kadar?

Uzatmadan konuya giriyorum, alınabilecek birkaç alternatif var ancak hepsi aynı ürün değil.

Disney Store

Orjinali ve en güzeli. Disney Store'un kupa ve demlikleri her zaman kusursuza yakın ve çok kalitelidir. Seramiği, boyası neredeyse hatasız olur. Karakterlerin çizimi ve ifadesi de her zaman karakterin bir versiyonunun orjinalidir, mesela Mrs. Potts ya bu yılki filmdeki hali esas alınarak çizilmiştir ya da 1991 animasyonundaki halidir. Ağzı kaymış, gözleri bayık bakan bir karakterle karşılaşmazsınız.

Mrs. Potts ve Chip, set olarak Disney Store'da vardı. Şu an online storelardan kalkmış ama Instagram'da gördüğüm kadarıyla bazı mağazalarda hala var.

Koleksiyonluk ve kaliteli bir sete sahip olmak istiyorsanız, yurt dışına çıktığınızda Disney Store'lara bakmanıza değer. İnternetten Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar.


Disney Store'un ayrı bir Chip kupası da var. Disney mugs serisinde, baya çorba kasesi kadar bir kupa (çay setindeki Chip daha küçük). Ben İtalya'dan almıştım, Verona'daki Disney Store'dandı diye hatırlıyorum, herhangi birinde bulma ihtimaliniz çok fazla. Online mağazasında da var zaten. Fiyatı 21 EUR, 14,99 pound, Amerika fiyatı da 19 dolardı sanırım.

Primark


Disney'in pahalı kaldığı durumlarda imdadımıza Primark yetişiyor :). O kadar kaliteli bir şey aramıyorum, biraz bakıp sıkılacağım diyorsanız; Primark harika bir alternatif.

Tasarımları, çizimleri orijinal Disney çizimleri; lisanslı ürünler yani. Ama boyamasında ya da seramiğinde hafif kusurlar var, Disney Store ürünleri kadar harika görünmüyorlar.

Mrs. Potts ve Chip ayrı olarak satılıyor, Chip 6 euro Mrs. Potts ise 14 euro.


Bendeki Mrs. Potts Primark'tan, beklentimi fazlasıyla karşıladı. Almanya'dan almıştım, Frankfurt'taki Primark'ta ne Mrs. Potts ne Chip vardı; Berlin'den ise son kalan Mrs. Potts'ı aldım, Chip orada da yoktu. Stoklar biraz şans işi, her mağazada her ürün bulunmuyor.


Primark'ın Chip'i boyut olarak Mrs. Potts ile tam uyumlu, Disney Store'daki gibi ayrıca kupa olarak daha büyüğü yok.

Primark'ın da online satışı mevcut ancak Türkiye'ye gönderimi yok.

AliExpress

Türkiye'den alışveriş yapmak için Aliexpress tek tercih. Mrs. Potts ve Chip set olarak satılıyor, tabii ki replika. Fotoğraflarından belli oluyor, boyası biraz farklı, Chip'in yüz ifadesi de. Chip oldukça kötü ama Mrs. Potts'u fotoğraflarından beğendim, yüz ifadesi gayet iyi :).

Ama şöyle bir sıkıntı var ki en ucuz set 55 dolar, tek Chip ise 20 dolar civarı. Disney Store fiyatına Aliexpress'teki taklit ürünü alacaksınız yani.


Eğer kalitesine çok takılmıyorsanız, yurt dışı planınız da yoksa, AliExpress denenebilir. Ama Primark olan bir şehre gitme planınız ya da planı olan bir tanıdığınız varsa AliExpress'e hiç bulaşmayın. En iyi seçenek Primark.

Şuradan AliExpress'teki satıcılara bakabilirsiniz.

Güzel görünen ürünlerden bazıları da:
Şurada
Şurada
Şurada ve
Şurada

Hoşçakalın!

1 yorum:

  1. Blogunuzu severek takip ediyordum, lütfen tekrar devam edin aktif paylaşım yapmaya :(

    YanıtlaSil