6 Aralık 2014 Cumartesi

Lego Minifigures 12. Seri Maceram


Aldığım ilk minifigure Amazon’dan Detective (5. Seri) ve Piggy Man oldu. Ancak onlar gelene kadar ben Remzi Kitabevi’nden bir tane aldım, paketi hiç yoklamadan şansa bir tane seçtim ve içinden Jester çıktı.

Detectivei çok seviyorum, büyüteçi ve şapkası ile biraz Sherlock Holmes'u andırıyor.

152
 
Şapkası iki taraflı, arkasını çevirince gözlerinin üzerine düşüyor, biraz şapşal görünüyor :).

312

Suratı biraz yaşlı, uzun favorileri var. Farklı kafalar takınca daha çok seviyorum, muzur ya da şapşal surat ifadeleri ile çok sevimli oluyor :).
Piggy Man’i de çok beğenmiştim, çok sevimli olduğu için herkes alır kalmaz diye düşünerek Amazon’dan aldım ama sonra pişman oldum. Çünkü bir kutuda 3 tam seri minifigure olduğunu ve Piggy Man’den  de dörder tane olduğunu öğrendim. Yani yeni açılmış bir kutuya rastlarsanız içinde dört tane Piggy Man olacak. Hatta Capacity Armağan Oyuncak’da kalan 10-15 paketi yoklayıp beğendiklerimi bulmaya çalışırken, iki tane Piggy Man'e rastladım. Gerçi bir daha rastlarsam ikinciyi de alacağım, beraber takılırlar :)

Jester'ın da surat ifadesini çok beğeniyorum. Elindeki iskambil kartları da farklı minifigureler ile de kullanılır, çok işe yarar. Ben Jester'ı tam takım olarak hemen ağbimin Bicycle kartları ile fotoğrafladım :).

875


0 yorum:

Yorum Gönder